Trycholog Łódź

Trycholog Łódź

Trycholog Łódź jest odpowiedzią na wypadanie włosów. Najczęstszą przyczyną takiego stanu rzeczy jest konsekwencja chorób zapalnych i autoimmunologicznych, braku witamin i minerałów, stresu – czyli wszystkich czynników wynikających ze złego stylu życia. Jest także druga przyczyna – zaburzenia hormonalne i uwarunkowania genetyczne. Wiele osób nie może pogodzić się jednak z tym, że nie mogą mieć na głowie wymarzonej fryzury. Warto też dodać, że wypadanie włosów to tylko jeden z problemów na głowie. Są też problemy skóry głowy jak łuszczyca, łupież czy łojotok. Trycholog pomaga każdemu z problemami skóry głowy i włosów: dzieciom, dorosłym, seniorom.

Trycholog Łódź – kto powinien się zgłosić?

Warto nas odwiedzić, gdy mamy problem z łysieniem i z problemami skóry głowy. Jeżeli chodzi o te pierwsze to rozróżniamy różne typy łysienia, takie jak: androgenowe, plackowate, polekowe, anagenowe, bliznowaciejące, po chemioterapii, po radioterapii, telogenowe, hormonozależne, pociążowe, po Covid-19, psychogenne. Natomiast jeżeli chodzi o problemy skóry głowy to możecie do nas przyjść jeżeli zmagacie się z łupieżem, łojotokiem, łuszczycą, swędzeniem skóry głowy, zaczerwienieniem skóry głowy, przesuszeniem skóry głowy, zapaleniem skóry głowy.

Od czego zacząć gdy są problemy?

Najważniejsze jest, by ustalić przyczyny obecnego stanu rzeczy. W tym celu najczęściej wykonuje się badania diagnostyczne. Wykonujemy między innymi analizę pierwiastkową włosa. Badanie to przeprowadza się w laboratorium. Możemy też pobrać materiał do badań genetycznych i mykologicznych. Ważne jest, by uświadomić sobie że ustalenie przyczyny to dopiero początek drogi w rozwiązywaniu problemu. Kolejne kroki to przede wszystkim całkowita zmiana stylu życia. Ostatecznością jest przeszczep włosów.

Dobry trycholog Łódź musi łączyć znajomość wielu dziedzin medycyny.  Oprócz samej trychologii musi też czerpać z endokrynologii, psychologii, dietetyki, diabetologii, dermatologii. Musi także potrafić dokonać właściwej analizy wyników laboratoryjnych i innych. Najważniejsze jest jednak, by trycholog powinien mieć pozytywne podejście do ludzi, być otwarty, szczery. Bo przecież włosy są delikatną sprawą, a ich brak potrafi doprowadzić do łez. Pamiętajcie, że przyczyny wypadania zazwyczaj oddają stan naszego organizmu. Rzadsza przyczyna to nieudane zabiegi fryzjerskie czy też uszkodzenia mechaniczne.