Łysienie androgenowe Łódź

Łysienie androgenowe Łódź

Łysienie androgenowe Łódź to dość powszechne schorzenie, które dotyka zarówno mężczyzn, jak też kobiety. Jest to rodzaj łysienia, którego przyczyną jest dziedziczony czynnik genetyczny. Konkretnie dzieje się następujący proces. Pod wpływem działania hormonów skraca się cykl życia włosa, który staje się coraz krótszy i cieńszy. W pewnym momencie przestaje rosnąć. Dla wielu osób, szczególnie w młodym lub średnik wieku to poważny problem, który powoduje utratę pewności siebie, zaniża poczucie własnej wartości oraz doprowadza do wycofania w życiu towarzyskim. Może być też przyczyną porażek w życiu osobistym i zawodowym. Na szczęście na te wszystkie problemy może zaradzić trycholog.

Łysienie androgenowe Łódź – w czym pomoże trycholog?

Zacznijmy od najważniejszego. Trycholog nie wykona za was pracy, nie stoczy ciężkiej walki. Dlatego konsultacja, a następnie szczegółowe badania włosów i skóry głowy oraz późniejsze zalecenia należy traktować jako drogowskaz do dalszego działania. Czasem może się jednak zdarzyć, że mimo stoczonej walki efekty są niewystarczające, wtedy warto rozważyć przeszczep włosów. W walce z łysieniem androgenowym bardzo ważna jest pieczołowita pielęgnacja, odpowiednia dieta oraz unikanie czynników szkodliwych. Należy pamiętać, że łysienie androgenowe jest przypadłością, która wymaga odpowiedniego i specjalistycznego działania. Im szybciej trafimy do trychologa i rozpoczniemy walkę z łysieniem androgenowym, tym większa szansa na dobre efekty.

Jak mieć zdrowie i piękne włosy?

Zdrowe i piękne włosy to nie tylko kwestia genetyki, ale także regularnej pielęgnacji. Możesz wykonać wiele działań, którymi zadbasz o włosy i utrzymasz je w dobrej kondycji. Przede wszystkim musisz wybierać kosmetyki do włosów odpowiednie do swojego typu i stanu włosów. Trzeba też zwrócić uwagę na skład produktów, unikając szkodliwych substancji, takich jak SLS, silikony czy parabeny. Włosy musisz regularnie myć, ale z tym nie należy przesadzać, ponieważ zbyt częste używanie szamponu może prowadzić do przesuszenia i łamliwości. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie odżywek, maski lub olejków, które odżywią i nawilżą włosy. Ważne jest, by miały one naturalne składniki.

Równie ważne jest dbanie o swoje włosy od wewnątrz, czyli poprzez odpowiednią dietę bogatą w składniki odżywcze, takie jak białko, żelazo, cynk i kwasy tłuszczowe omega-3. Regularna aktywność fizyczna oraz unikanie stresu również wpłynie pozytywnie na kondycję włosów. Należy też pamiętać, że nadmierne stylizowanie i użytkowanie prostownic, lokówek czy suszarek może szkodzić włosom, powodując ich przesuszenie i łamliwość.